Aktivita Komentáře | Halls: Downloads Maps Mupltiplayer Wiki
Přihlásit se Registrace

Srovnání

339
points

Dobrý den, já jsem " bývalý " Mammoth27, ale jelikož se mi nejvíce líbí ve hře Tiberium Wars mimozemská rasa Scrin, tak jsem se musel znovu zaregistrovat. Z mé ankety, která jednotka je nejlepší mě dost udivuje, že 8 hlasů dostal Mammoth Tank, 2 hlasy Planetary Assault Carrier a Tripod a jen jeden mech Avatar. Myslím, že by jsem vám měl v mém prvním článku pod novým profilem trochu přiblížit všechny jednotky z ankety a vyvrátit tak nakonec sílu Mammoth Tanku, o které jsem i já sám myslel, že nejsilnější jednotka :)

MAMMOTH TANK - cena : 2500 kreditů Tibéria
čas výroby : 25 sekund
výzbroj : 2x 150 mm děla, 2x protiletecké rakety
pancíř : těžký

Jedná se o legendární tank, který i zde je nejsilnější jednotkou, ale už ne s takovou převahou. Dokáže sice srovnat ze zemí jakkoukoliv jednotku nebo budovu, dokáže sice střílet i do vzduchu a vydrží tucet zásahů, ale je nehorázně pomalý vcelku drahý stroj, který má slabinu v pěchotě, i když s vylepšením Railgun je to už lepší. Dokáže se ubránit leteckým jednotkám jako je Nodský Venom nebo mimozemský Storm Rider, ale proti bombardérům nebo gigantyckým korábům Scrinů už ne. Je také velmi drahý, ale když se vezmeme o jak silný a mocný stroj se jedná, není se čemu ani divit. V boji potřebuje většinou podporu Predator Tanků a Pitbullů, které ho chrání před brzkým zničení a leteckými jednotkami.

+ síla zbraní, silný pancíř, účinný na pozemní i letecké jednotky a struktury
- rychlost, cena, malá kadence střelby

PLANETARY ASSAULT CARRIER - cena : 3000 kreditů Tibéria
čas výroby : 30 sekund
výzbroj : osm stíhaček, iontová bouře
pancíř : těžký

Teď vám přiblížím mou nejoblíbenější zcela jistě nejsilnější, nejobávanější a nejničivější zbraň celé hry. PAC je letecký nosič osmi stíhaček, které útočí po všem na co si ukážete a nosič je přitom schovám v bezpečné vzdálenosti. Její největší síla však je v její druhé, superzbrani. Pokud se dostane nad nepřátelskou bázi, tak může spustit Iont Storm, což je mnoho blesků, které střílejí po nepřátelských budovách. Může být ještě vylepšena ochranný štít, který jí laicky řečeno dá druhý život. Navíc může detektovat neviditelné jednotky. Tímto ve skupině dvanáctky se jedná o největší hrozbu, která vás mohla během hry potkat. Její slabosti jsou jen rychlost stejná jak u Mammoth Tanku a fakt, že sama o sobě nemá žádné obranné zbraně. Také se může stát, že pokud někde stojíte, se může stát, že na to místo protivník může hodit např. Tibériovou bombu, ale pokud to nosič zničí stejně jako Nukleární střela, nebo jen poškodí to nevím. Ale je velmi nepravděpodobné, že by to protivník udělal, protože by si poničil i svou bázi.
!! Já jsem to neskoušel, ale mě a mého kamaráda tato teorie napadla, takže ani nevíme, jestli by to mělo nějaký efekt nebo ne !!

+ síla zbraní, silný pancíř, účinná proti pozemním i leteckým jednotkám a struktur, imunní proti většině zbraní nepřátel
- rychlost, cena

ANNIHILATOR TRIPOD - cena : 3000 kreditů Tibéria
čas výroby : 30 sekund
výzbroj : tři lasery
pancíř : těžký

Je to nejsilnější pozemní jednotka mimozemšťanů. Střílí tři silné lasery a každý laser může směřovat na jinou jednotku, což výborná věc, když se Mastermindem nebo červí dírou teleportují do soupeřovi báze a budou střílet do všech stran na jednou, čímž zničí nebo při horším silně poškodí všechny okolní jednotky a struktury. Tripod je také poměrne rychlý, tedy pokud se srovnává např. s Mammothem. Je to také biomechanická zbraň a jako poslední pozemní jednotka se jedná o mecha, čímž při ztrátě ho můžete inženýrem zajmout a bude znovu fnkční a připravený bojovat. Může být také vylepšen o štít jako PAC. Jeho slabinou je větší náchylnost k větším skupinám rakeťáků nebo Zone Trooperů a Commanda. Také nemůže střílet proti letectvu, ale jen amatér může poslat do bitvý těch nejsilnějších jednotek tak drahé jednotky bez protivdušné ochrany. Je také drahý a dlouho se vyrábí, což z něj dělá na bojišti ne příliš početnou jednotku na bojišti.

+ tři silné lasery střílející do jiného cíle, silný pancíř
- cena, slabý proti několka druhům vojákům a letectvu

AVATAR - cena : 2200 kreditů Tibéria
čas výroby : 22 sekund
výzbroj : laser
pancíř : těžký

Avatar je poslední pozemní stroj Nodského arsenálu. Je vyzbrojen relativně silným laserem určeným na ničení pozemních vozidel. Je celkem silný tedy na vozidla od základních džípů až po poslední tanky protivníka. Ale proti vojákům už tak silný není a proti letectvu bezbranný. Může být však vylepšen o čtyři zbraně. Sice drasticky, ale vznikne z toho zbraň schopná Mammoth Tanku se minimálně vyrovnat. Může si vzít detektor na zviditelnění neviditelných jednotek od Attack Bike, neviditelný štít Lazarus od Stealth Tanku, plamenometní zbraň od Flame Tanku a také z Beam Cannonu druhý laser, díkiž němu může střílet dva lasery hlavně se kadence střelby velmi sníží. Díky těmto vlastnostem je jedinou slabinou jen letectvo včetně PAC. Je to také mech a může být po zničení znovu schopen boje, poud se vám podaří do něj " strčit " inženýra. Jenže takto vylepšený má nejednu zásadní výhodu. Stojí cca 6000 a vyrábí se cca 60 sekund, což z něj dělá nebývale drahý stroj, a nemůže tedy zastavit lavinu stejně silných Mammoth tanků a ještě v mnohem větším počtu. Letectvo je jeho největší nepřítel, ale o tom jsem se již zmíňil. Také nepatřé mezi nejrychlejší stroje a než se někam dostane, může být zničen letectvem nebo se může na něj protivín psychicky i materálně připravit.

+ síla zbraní, silný pancíř, může být vylepšen o čtyři zbraně
- velmi vysoká cena ( s vylepšením ), velmi dlouhá doba výroby ( s vylepšením ), bezbranný proti letectvu


STEALTH TANK - cena : 1500 kreditů Tibéria
čas výroby : 15 sekund
výzbroj : rakety
pancíř : lehký

Podle mě nejlepší a nejpoužívanější jednotka Nod ( pokud však hráč za Nod stále nevyrábí dokola Scorpion tanky a Raider Buggy ). Je pokrytí neviditelným štítem Lazarus, což ho skrývá pod zraky většiny nepřátel. Vyjímkou mezi jednotky jsou Pitbull, Zone Trooper, Orca, Seeker, PAC. Střílí poměrně účinné rakety, které se však docela dlouho přebíjejí. Hlavní výhodou tohoto tanku vedle neviditelnosti je, že tyto rakety můžete použít proti pozemním a i vdušným cílům. Hrozbou z nebes je ale PAC, která vás detektuje a díky silnému pancíří a ještě štítu vás zničí dřív, než by mohla utrpět větší škody. Jinak se dá použít prakticky proti všemu a ve skupince si poradí i s PAC. Je účinná zejména proti pozemním cílům, kde dokáže ve skupině zničit i Mammoth Tanky, kdy zahájí střelbu zezadu, poté zmizí a zahájí palbu zase z jiného směru. Chceto však velkou odvahu a manévrovatelnost. Pokud je to větší skupina tanků, cheto zaútočit více jednotkami najednou nebo si počkat až přijedou k vaší základně,, kde jsou připraveny Obelisky of Light společně s jednotkami. Nevýhodou je hlavně to, že má velmi slabý štít a proti pěchotě je velmi slabý, protože pokud se pěchota pohybuje, tak rakety dopadají až za pěchotu. Poté je pěchota velmi blízko Stealth Tanku a může ho bez problému zničit.

+ rychlost, neviditelnost, může střílet na pozemní i letecké jednotky a struktury
- slabý štít, na pěchotu neúčinný, malá kadence střelby

Juggernaught - cena : 2200
čas výroby : 22 sekund
výzbroj : 3x 200 mm děla
pancíř : lehký

Je to dělostřelecká jednotka GDI. Výzbroj tvoří tři obrovská děla, která během několika desítek vteřín zničí i tu nejpevnější budovu. Největší výhoda této jednotky je hlavně to, že pokud Sniper Team je blízko nepřátelské báze, můžou Juggernaughti střílet přímo ze základny. Takto mohou pří velké dávce štestí strefit i letecké jednotky. Mě osobne se to už stalo. Jinak má tato jednotka spíše více záporů, než kladů. Je to také spíše podpůrná jednotka, pro jeden účel než pro otevřený boj, tak asi proto. Jeho pancíř je slabý a přímo v tankovém boji nemá moc uplatňení. Je to ale mech a proto, jak jsem už 2x psal, si ho můžete znovu zprovoznit. Je také neúčinný proti letectvu, poku tedy neodstřeluje základnu na velkou vzdálenost. Ale to je náhoda, že. Proti pěchotě také není zrovna přesvědčivý. Také je celkem pomalý.

+ nejsilnější děla na jednotce z celé hry, odstřelováni základny z vlastní základny
- slabý pancíř, rychlost, cena, neúčinný proti pěchotě, vozidlům a letectvu

Beam Cannon - cena : 1000 kreditů Tibéria
čas výroby : 10 sekund
výzbroj : laser
pancíř : lehký

Toto je dělostřelecká jednotka Nod. Pokud to je jedna jendotka a chcete sní zničit budovu. Moc nepochodíte. Ale pokud je ve větší skupině, tak se paprsky spojí v jeden velký a velmi silný paprsek. Tímto se stává z několika jednotek jedna velká zbraň. Je také vcelku levný, čímž se odráží výrobní čas. Jedná se také o rychlé vozidlo. Navíc může nabíjet Obelisk Of Light, který bude mít silnější laser a také bude mít větší dostřel. Ale i záporů je několik. Jedna není příliš silný proti vozidlů,, i když ve větší skupině už ano, na vojáky není nejhorší, ale proti letectvu již nemá šanci. Při útoku této jednotky je dobré mít proto doprovod několika tanků.

+ cena, síla a využití zbraní, rychlost
- slabý pancíř, neúčinný proti všem pozemním a leteckým jednotkám


Devastator Warship - cena : 2500
čas výroby : 25 sekund
výzbroj : plazmové disky
pancíř : těžký

No a Scrini mají tuto dělostřeleckou jednotku. Největší výhoodu je, že je to jednotka letecká, a proto menšina zbraní a obranných věží může po ní střílet. Střílí velmi účinné disky, které jsou velmi účinné na budovy ( jak jinak ), ale proti pozemním jednotkám je slabá, velmi slabá ( jak jinak ). Proti letectvu střílet nemůže. Je tak středně rychlá a má silný pancíř, a ktomu může dostat ještě štít, výdaný u Tripodů a PAC. Nevýhodou je snad jen trochu vyšší cena a to, že musí být podporovaná jinými vozidly nebo letectvem, jako PAC. Takže se stejně paříklad nevyplatí je vyrábět, když to vše může vyřídit i PAC a ještě s mnoha jinými výhodami.

+ síla zbraní, silný pancíř
- neúčinná proti pozemním a leteckým jednotkám, cena


Pozn. 1, vše je uváděno s Patchem 1.05
2, př.

Mammoth Tank měl + 3 vlast,
- 3 vlast.
Beam Cannon měl + 3 vlast.
- 2 vlast.

Z čehož vychází lepší Beam Cannon, ale přitom nemůže Mammoth Tanku v ničem konkurovat. Proto si uvědomte, že každá jednotka má jiný účel !

Komentáře

Obrázek uživatele Hanz_knife

pěknej článek,jentak

pěknej článek,jentak dál
nejvíce mne baví hrát malé mapy za nody,uprostřed tiberiové pole,kde postavim obelisky a pak stačí nahnat beam cannon na pdporu obeliskům a je vystaráno(pokud ti tam nehodí atomovku)

---------------------------
www.cac3.herniweb.cz

nebo ...

nebo nepřiletí koráby Scrinů

je to vyskouseny

tzak sem hodil tiberiovou bombu na venomy a neubralojim to ani pulku spise ctvrtku takze pac to neudela zhruba nic

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Komentáře

Aktuální anketa

| Zapnout přehrávač hudby