Aktivita Komentáře | Halls: Downloads Maps Mupltiplayer Wiki
Přihlásit se Registrace

"Kam kráčíš C&C ? " aneb co bude se sérií a fanstránkama

Obrázek uživatele general_D
271
points

 ČLÁNEK MĚSÍCE

 

    Musíme si to přiznat. Celá Command and conquer série je na svém nejhlubším dně. Od vydání neúspěšného Tiberian Twilight uběhlo již několik měsíců, vývojářský tým se rozpadl, komunitní manažer odešel, novinky z  EALA nejsou téměř žádné. A co bude dál ? Skutečně jedna z nejúspěšnějších herních sérií skončí takto neslavně ?

 

     Nejprve bych se chtěl vrátit o pár let zpět do doby vydání Tiberium Wars.  Nová cnc hra tehdy vyšla po poměrně dlouhých 4 letech od Generalsu a ještě delších 7 letech od TS:Firestorm. Vše se zdálo v nejlepším pořádku. Rok předtím příšla The First Decade a všichni se těšili na nový díl. Obavy že bez lidí z Westwoodu se hra nepovede se naštěstí nepotvrdily a vyšel díl, který se mohl směle poronávat s předchozími westwooďáckými. Všechny základní cnc atributy byly zachovány a navíc byl přidán skvělý multiplayer. Jak říkám - vše se zdálo v nejlepším pořádku a budoucnost série nevypadala vůbec špatně. Vyšla i knížka z prostředí 3. tibériové války, vznikaly nové fan stránky, objevilo se mnoho nových fanoušků. Nakonec není tak špatný, že se C&C ujala EA, říkalo si mnoho fanoušků. I patche tehdy ještě vycházely docela pravidelně a vylepšovaly hru.

 

     Ale pak to začalo. Kane´s Wrath byl sice jen průměrný datadisk, ale ducha série zachovával. Jenže. Potom přišel dlouho očekávaný Red Alert 3 a s ním první změny. Hra vypadala, mírně řečeno, nedodělaná. Byla to škoda, v RA3 bylo plno dobrých nápadů (třeba 3 odlišné budovací systémy ) a i Japonci se nakonec zdáli jako dobrá 3. strana. Příběh ale bohužel nijak nenavazoval na skvělý RA2 a i když se ve videosekvencích objevil slavný David Hasselhoff, příběh nepřinesl nic extra zajímavého. Za malý čas a pouze v download verzi vydaný Uprising pak byl jen pokračováním už započatého. Stále to ale nebylo nic oproti tomu co mělo přijít. C&C 4, pro který fanoušci ( ale kdoví jak to vlastně bylo )  vybrali název Tiberian Twilight, legendární jméno, které pro poslední díl série vymyslel Westwood a nikdy se v jeho režii a podle jeho představ neuskutečnil. CnC4 překopal celý koncept, který série doposavad měla. Asi je zbytečné o tom více psát, protože všichni jsme tady o tom již napsali a přečetli hodně. Tiberian Twilight byl již s předstihem označovaný za poslední díl série a i s poukazem na ekonomickou krizi byl vývojářský tým propuštěn, někteří členové snad ještě před vydáním samým. Jak hra dopadla všichni víme...

 

     Jestliže mnozí považují RA3 za začátek konce cncéček, TT byl jeho dokonáním. Dnes již ten konec nastal. Před pár měsíci jsme ještě slyšely jakési výkřiky z EA, že se snad něco chystá, že to bude hra na facebooku, cnc se jménem Arena a podobně. Dnes již z EA nepřichází informace žádné. Skončila už C&C série nadobro ? Lion, známý admin z cncden.com skončil. U nás již, jak se zdá, zůstala pouze cac.oox.cz funkční a aktualizovanou fanstránkou. Fanoušci odchází ke StarCraft 2 ( v online hraní ). Pouze autoři módů stále vydávají své aktualizace ( díky jim za to ).

 

     A co bude dál ? Největší cnc fanstránky pravděpodobně nezaniknou ( díky informacím o modifikacích )  a stejně to doufám bude s cac.oox.cz. Díky módům budeme mít stále co psát. Asi to už nebude každý den, možná ani každý týden, ale stránky s pokusíme ještě udržet, kdo ví, třeba přijde nějaká nová hra z cnc série a počet návštěvníků i zpráv se zase zvedne.

     Co napsat na závěr ? Hrajte cncéčka, stahujte módy a občas navštivte tenhle web. A jak odpovědět na úvodní otázku ? Kam kráčí cnc ? To asi nikdo neví, snad se ještě zvedne... Ale také si říkám, že někdy je možná lepší ukončit sérii dokud má ještě nějakou úroveň. Nakonec i staré hry se dají hrát na nových strojích.

 

Komentáře

Obrázek uživatele oox

Díky za článek, moc

Díky za článek, moc pěkně shrnuto / napsáno.

Obrázek uživatele Fidla

Velmi pěkně napsáno,

Velmi pěkně napsáno, souhlasím se vším. Je to smutné, dříve se o módech psalo jen když bylo nějaké přechodné novinkové sucho, teď, když se podíváte na jakoukoli c&c fansite tak se to tam módy jen hemží anebo ještě hůř, poslední novinky tam jsou staré několik měsíců.
To ale není hlavní důvod, že se o c&c nemluví, hlavní důvod bych spatřil v tom, že ten zápal a morálka fandů této série spadla až na úplné dno, moc lidí se o c&c nezajímá, Kane's Wrath hraje online kolem 100 - 150 lidí, všichni dobří hráči přecházejí na jiné značky, protože EA nepodporuje své hry. Nedávno jsem mluvil s Kubou z cncczech.com, psal jsem mu zda je vše v pořádku, odpověděl mi ve smyslu, že nemá sílu udržovat web aktivní jen pro velmi malou komunitu lidí. Ach jo.

Obrázek uživatele Rimtech

Take

 Take mame malo lidi ale co... aspon nekdo sem chodi coz je fajn drzime se a to je dobre pokud budeme porad neco psat tak sem lidi budou aspon trochu chodit nemusi casto staci treba jednou do tydne ale nakonec tu mame jeste tiberium essence a my muzeme byt radi za tento mod protoze bych rekl ze vetsina lidi sem chodi prave kvuli TE jinak v budoucnu ty vsechny starsy clanky o TE budu muset trochu prekopat (gramatika,grafika trochu lepsi obrazky) tod vse...

jinak pekne clanek ;-)

 

              

Obrázek uživatele general_D

 Dík, že se vám článek

 Dík, že se vám článek líbil. A Rime, s tím TE máš naprostou pravdu

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

NOMINUJTE ČLÁNEK MĚSÍCE

Obrázek uživatele sonics31

Hele je to smutné

Nedopadlo to moc dobře cnc 4 se nevydařila tvurci už nevěděly co mají dělat tuším co se dělo kolem te 4ky bratr ale chtěl at to nerozebíram ... :-/ Co se týče CC 4 nápad nebyl špatný grafický system by taky nebyl špatný kdyby byl plně dokončen ..... systém taktéž nebyl dokončen a tak se stal ne moc dobrou RTS .......Pak k tomu přiklopítal blizzard Dokopal EA ležící na kolenou a právoplatně si přebral Nej RTS ....Podle diskuzí z ruzných webů Blizzard vyčkával jak dopadne takzvaný legendarní Tiberian twilight a podle toho měly dále jednat a stále upravovat hru mnno.....

Hlavní je ovšem to že Stárcraft přebral lidi přebral titul roku a rozdrtil CnC .....

Podle mého názoru EA jako velký vydavatel her se nebude zabývat cnc protože vědí že nemaj nárok opomenout to a budou vydělávat na tom....co nejvíce vynaší :-/

Je to logický s CNC je konec a tak mužeme vzpomínat nad námi hrané tituly a diskkutovat .

To je tak asi vše ..... :-(

 

názor

Vsetka cest poslednym mohykanom,teraz sa ukazuje kdo bol akym fandom.K clanku len tolko,ze pre zvysenie profesionality je lepsie upustit od subjektivity a viac sa zamerat na fakty.Pre Sonica EA rozdrtila C&C,Blizzard uz nemal co.Moj nazor na buducnost C&C je ze vo vyvoji je zbrusu nove C&C,na ktorom maka novy tym s Jon Van Caneghemom!                                        

Obrázek uživatele sonics31

Raptore

 Už to pochop EA je firma která funguje na kvantitě produktů nějácí zprominutím hlupý fanoušci je nezajímaj je zajímaj peníze a když už je jasné že nemaj na rtsku tak ji dělat nebuou to že EA zakoupila westwood tak to už znamenalo konec serie byla to jen otázka času . S CNC je konec bohužel :-/ co se týče mě měl sem cnc rád víc jak cokoliv jiného ale jíž  CNC skončilo tak už na hry a debaty o něčem co nevznikne jebem a idem robit až se k smri urobím !!!! a pak už niiiic nebude :-D :-D

Vůbec to není jak ty říkáš

Ano, každá firma ať už je blizzard či EA jde po prodejich, jakýkoliv SW ve vývoji stojí peníze ať už je špatný nebo dobrý a musí se pak z prodeje zaplatit a něco vydělat.

Jinak jak jsem před rokem na commandcomu mluvil s Louisem Castlem, jeden ze zakladatelů Westwoodu. Tak EA sice koupilo na přelomu tisíciletí studio, ale většina zaměstnanců zůstala (<80%) a pak jasně že postupně uběhlo hodně let a zaměstnanci se měnili.

Hlavní slovo má vydavatel, tedy i většinou investor, a vývojáři jsou až na druhé koleji.

Obrázek uživatele Rimtech

Proste jedina budoucnost CNC je v modech

 Proste jedina budoucnost CNC je v modech...

 

              

Obrázek uživatele sonics31

Jediná budoucnost je ve fanoušcích

A jejich vůly :-)

Obrázek uživatele zoidySVK

Treba vydržať !

Myslím že vôľa fanúšikov bolá skúšaná až až ale zatial sa to ešte hrá síce málo ale dá sa v celku. Inak myslím si že cnc by skončilo tak či tak aj pod taktovkou westwood ale určite nie tak mizerne viz cnc4, Takisto nevidím dôvod prestať hrať staršie tituly aj ked sa už nove nevyrabaju stále su tu módy a pod. Ja s cnc nekončím mám u nej stále nadej:)

Jest to bejt jednoduch mody

Jest to bejt jednoduch mody budou ale fadowe budu opadavat protože herni engin je zastrnuty CNC nemá nárok do budocna a opadne v zapomění ...... je mi líto aale toto jest realita

Díky za článek =)

Díky za článek =)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Komentáře

Aktuální anketa

| Zapnout přehrávač hudby