Aktivita Komentáře | Halls: Downloads Maps Mupltiplayer Wiki
Přihlásit se Registrace
header

CAC.OOX.CZ SLAVÍ 5 LET

Obrázek uživatele general_D
265
points

 

Podíváme-li se zpět na nejstarší dostupný článek, zjistíme, že pochází z 28.05.2007. Je tomu tedy 5 let co běží tyto stránky. Pět let s Command andConquer.

Jak přesně stránky vznikaly, by asi nejlépe popsal oox, já vložím pouze pár svých osobních dojmů. Nechci se zabývat obecně cncéčkama a jejich historií, ani nebudu popisovat jak je na tom CnC teď nebo předpovídat jak na tom bude za rok, přestože vývoj stránek s vydáváním her nutně úzce souvisí a odráží se třeba na návštěvnosti.
 

Svoje vlastní stránky s C&C tématikou jsem spustil někdy v polovině roku 2007 a zabývaly se red alertem 2 ( redalert2.xf.cz ). Na cac.oox jsem nejprve přispíval jako běžný čtenář a napsal pár článků, v červenci 2008 jsem se stal redaktorem a postupně se utvořil CAC.OOX.CZ TEAM. Mé stránky o RA2 se v té době začlenily pod oox doménu na redalert2.oox.cz.

Nutno podotknout, že stránky, které se původně zabývaly toliko titulem Tiberium Wars, časem rozšířily svůj záběr na všechny C&C tituly a logicky se věnovaly nejvíce především té hře, která byla nová či měla zanedlouho vyjít. Stránky se od začátku pyšní docela silnou komunitou, a ačkoliv nepatřily u nás vždy mezi ty nejčtenější, udržely si stabilní okruh čtenářů a mnoho nových lákaly například publikováním kvalitních map. I dnes máme podle http://topsite.cnccommunity.net kolem 60 čtenářů denně a jsme již patrně poslední aktualizovanou funkční českou cnc fanstránkou.

To vše je důvod k oslavě. A důvod ke gratulaci. Ale nejenom stránkám jako celku, ale kegratulaci vám všem, kteří jste sem 5 let chodili a udělali ze stránek to, čím teď jsou.

 

Nakonec bych chtěl poděkovat všem, kteří na tuto stránku nějak přispěli, zejména autorům blogů, především pak členům CAC.OOX.CZ TEAMU, na prvním místě tvůrcům stránek a adminům, jmenovitě: Oox. Tiberius, Fidla. Uznání patří i všem těm, kteří svým přispíváním získali stovky user points a jsou tak v této tabulce

Zvláštní dík patří Rimtechovi, který toho pro celou cnc komunitu plno vykonal, ať už svými nápady, mapami nebo v oblasti módů.

Na závěr snad jen dodám, že bych chtěl webu popřát, aby se i v budoucnu rozvíjel, třeba právě s očekávaným vydáním Generals 2, a také sloužil jako fórum pro hráče dosavadních  ncéček, v čemž i vidím v tuto chvíli jeho hlavní úkol.


A ještě příspěvek od ooxe :

Uteklo to jako voda. Když se poohlédnu v čase zpět, připadá mi to jako nedávno. Vzpomínám si, když jsme se zápalem a velkým nadšením spouštěli CAC. Mám na to spoustu krásných vzpomínek. Na večery probdělé za počítačem nejenom hraním, ale také vývojem webu a vymýšlením nových věcí. Motor nebyla ani tak hra samotná, jako lidé - komunita, s kterou jsem sdílel společnou vášeň a velký koníček. Nebyl jsem nějak zvláště dobrý hráč, ale prostě to byla skvělá zábava, se skvělými lidmi. Roli cac.oox.cz jsem vždy vnímal jako místo, kde naleznete nejenom zajímavý obsah a kde se můžete projevit, ale také místo, kde naleznete fajn lidi, s kterými sdílíte své nadšení pro věc - to je ta správná ingredience, která dělá z nudy zábavu, z obyčejných věcí neobyčejné. To je, čeho si na CAC nejvíce vážím a přeji cac.oox.cz dalších krásných 5 let!


 

příspěvek od Rimtecha :                                                                          

                                                                                                                                                   

Tak především chci poděkovat za super komunitu kterou tahle serie super her nabízí protože takový pevný zaklad má malo která hra! poté bych rád poděkoval všem kteří se podílely a podíly i nadále na tomto webu general_D,Tiberius,oox,Fidla všem vám děkuji za tento bezva web ;)

do budoucna se chystám určitě dodělat oba dva mody vím jde to pomalu ale mužu vám říct že každý den co mam aspon chvilku času tak se na tom snažím makat příští týden zřejmě v sobotu vyjde první verze RA2 WR a berte to také jako menší dárek pro cac.oox i její komunitu a fajn lidi co tu jsou ;) mod nebudu nijak jinak publikovat chci aby byl pouze tu (oba dva) ;)

 

Komentáře

Obrázek uživatele -NOD-Sakal.sk.zm

 koľko tu ešte

 koľko tu ešte ostalo ľudí ? :D 

Obrázek uživatele zoidySVK

Hlásim sa :D Stále verný

Hlásim sa :D Stále verný ... No nie už tak hrajúci...

Obrázek uživatele Fidla

Jsem opravdu velmi rád, že

Jsem opravdu velmi rád, že jsem mohl být součástí české C&C komunity, díky  cac.oox.cz jsem mohl dát najevo své názory, nápady a sdílet nadšení ostatních fanoušků. V životě by mě nenapadlo, že člověk jako jsem já, mohl najít tolik úsilí aby se mohl podílet na utváření české komunity. Fascinovalo mě nadšení všech lidí o značku C&C, to mi dávalo obrovskou motivaci k psaní, vymýšlení a publikování mnoha článků. Teď, když mě opustil statut studenta, přibyly povinnosti a ostatní negativní okolnosti kolem značky C&C, mě zápal pro další spolupráci rychle opustil. Tím nechci dávat najevo, že tu končím, jen tu na delší dobu, až se věci urovnají, budu jako pasivní návštěvník.
V plánu jsem měl mnoho věcí, které se možná nikdy neuskuteční například pravidelné turnaje o ceny nebo srazy komunity, čehož velmi lituji.

Jinak nevíte někdo co se stalo s Rimtechem?

Obrázek uživatele general_D

 Dík za komentář. No asi

 Dík za komentář. No asi nikdo tady to už nesleduje každý den, ostatně ono se ani nic neděje.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

</

Obrázek uživatele Rimtech

Já tu stale jsem

Já tu stále jsme... a také sem rád že jsem se mohl podílet a vytvářet(a furt budu ;) ) bezvadnou komunitu lidi takového velikána jako je pravě CNC at už jsem se podělil o svoje žkušenosti v oblasti modu a nebo map které sem dotáhl na opravdu dobrou uroven si myslím (kdyš si vzpomenu na muj mappack kde bylo 50 map to byla katastrofa) :D :D každo pádně chci poděkovat za užasnou komunitu a super stránku... ;) a bezva lidi ;)

pro fanoušký mích modu mam dobrou zprávu a jednu špatnou špatná zní že nebudu dělat více modu dodělám pouze Tiberium Apokalipse a tím také z modingem zkončím a dobrá zprava zní že už brzo mod bude snad do konce prázdnin ;)

J

 

Obrázek uživatele general_D

 že bych si znova

 že bych si znova nainstaloval Tiberian Sun...  :D

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

</

Obrázek uživatele Rimtech

Tak sem trochu kecal

k modingu se vracím a jak to tak vypadá tak Tiberium Apokalypse v budoucnu budu muset nejspíš ho dat na engine RA2 protože (tiberian sun v ra2) mod.Asi takhle Tiberian sun není špatná hra.Ale nechape to spoustu věci a prvku pořád jsou nejaký potíže a nejaký proste nejdou vyřešit. (neje se jich zbavit) bude to trvat trochu dele ale snad se podaří a bude to fungovat.

RA2 World Rebellion

a upozornení oba dva mody poběží na speciálním Patchy který se jmenuje Ares 0.2 ten my dovolí používat v RA2 věci o kterých se jen tak někomu nesnilo například EMP zbraně nebo vlasní lasry umožní vylepšení spousty ruzných prvku (zastřelitelný pilot v tanku třeba) Vehicle Thief nebo třeba vlasní pallety pro animace (pal - barvy skrz ně se vybarvují animace).

také umožnuje do hry přidání vlasných zvuku aby mod měl kratší prubeh tak sem se rozhodl že mod budu dělat postupně a budu vydávat beta verze něco jako Essence tedkons nahrazuji staré jednotky,vojáky,efekty což není zase až taková prace myslím si že snad do vanoc by mohla být první beta.

vyhoda RA2 je pravě to že mužu použít Ares a ten dělá jednu věc pokud něco nakodujete špatně vyhodí vam hlášku kde je chyba.

 

 

Obrázek uživatele general_D

Tak to vypadá fakt

Tak to vypadá fakt zajímavě. Pochopil jsem to správně, že to bude tiberium v grafice RA2 ?

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

</

Obrázek uživatele Rimtech

Jěště uvidím

Jěště uvidím jde o to že bych celý mod musel udělat uplně od píky a to se my zrovna vážně nechce kdyš už je hotový ale je tam někde prostě nejaká chyba diký které to prostě vydat nemužu takže ty chyby budu muset najít a opravit... a to udělám raději než abych děal další mod který bude trvat třeba dalších pul roku takže musíte vydržet až bude více času tak se na to zase podívám ted je pro m přednejší WR ;)

 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Komentáře

Aktuální anketa

| Zapnout přehrávač hudby