Aktivita Komentáře | Halls: Downloads Maps Mupltiplayer Wiki
Přihlásit se Registrace

Zrušené Command & Conquer hry

Obrázek uživatele Fidla
470
points

 

Několik her se značkou Command and Conquer bylo dlouhou dobu vyvíjeno avšak jejich vývoj byl z několika důvodů zrušen. C&C Renegade 2 a C&C Continuum byly vyvíjeny Westwood studiem ale následně byly nevysvětlitelně zrušeny společností Electronic Arts, která toto studio odkoupila v roce 2003. Tiberium ale už bylo vyvíjeno společností Electronic Arts. Když už se zdálo, že by to mohla být solidní hra (jak jsme z několika trailerů a screenshotů mohli zpozorovat) byl projekt z kvalitativních důvodů zrušen.
_______________________________________________________________________

COMMAND AND CONQUER: RENEGADE 2

Výrobce: Weswood Studios
Engine: W3D (Westwood 3D)
Žánr: Střílečka z první osoby, taktická střílečka
Platforma: Microsoft Windows
Herní módy: Singleplayer, multiplayer

Command and Conquer: Renegade 2 měl být další hrou, která by ukazovala C&C svět z pohledu první osoby a která měla využívat inovovanou verzi nového westwood 3D enginu, který byl poprvé použit v prvním díle Renegadu.
Renegade 2 byl původně navrhován se dvěmi odlišnými verzemi.
První verze měla být zřejmě klasické pokračování prvního dílu (nepodložený zdroj), druhá verze měla být příběhově napojena na C&C Red Alert 2.
Příběh měl pokračovat dál ve studené válce, kdy Sovětský svaz napadl Americký kontinent. Hráč se měl zhostit Sovětského velitele, který chce pomstít čest předsedy Romanova.
Nicméně tato druhá verze by možná stejně ani nevyšla, vedení se obávalo, že jako právoplatný nástupce nenechá pokračovat děj v FPS stylu, obávalo se že nebude hráči kladně přijat. Příběh pak pokračoval v datadisku Yuri's Revenge.
Většina jednotek byla navržena ve stylu RA2 a měly se zde objevit i jednotky z prvního Red Alertu jako sovětský vrtulník Hind Gunship nebo spojenecký Lehký tank.
Byla dokončena demoverze hry a čekala pouze na finální schválení pro uvolnění, jenže při předvádění dema pro vedení Electronic Arts, se vedení rozhodlo uvolnění zamítnout.
Zřejmě v tom hrála důležitou roli kvalita a konkurence, měl totiž tentýž rok vyjít i Doom 3 (nakonec vyšel o 2 roky později), grafika této hry také nebyla na nejvyšší špici.
Vývojář Ishmael Green se k tomu vyjádřil: Každý člověk v týmu byl zdrcen. Všichni jsme tu práci milovali. Do oficiálního ohlášení jsem nemohl proti tomuto rozhodnutí vůbec nic namítnout. Bylo to pro nás děsivé, každý byl nadšen potenciálem, který tato hra nabízela."

             
     
     
     
                                     

Pro více obrázků z Renegade 2 zamiřte na: CnC - source fórum! 
http://www.cnc-source.com/forums/...

COMMAND AND CONQUER: CONTINUUM

Výrobce: Westwood Studios
Engine: W3D (Westwood 3D)
Žánr: MMORPG
Platforma: Microsoft Windows
Herní módy: Multiplayer

C&C: Continuum mělo být původně druhé MMORPG, které vyvíjelo Westwood Studios hned po Sole Survivoru. Continuum mělo být zasaženo do Tiberiového univerzia a také bylo vyvíjeno na inovovaném enginu Westwood 3D. Hra současně zanikla s Westwood studiem v roce 2003, kdy ho odkoupila společnost Electronic Arts. Měla to být revoluční hra v sérii C&C, měla obsahovat reálný a rozvíjející se tiberiový svět, kde každý hráč mohl ovlivnit celý příběh. Všichni hráli důležitou roli v ději celé hry.
Hlavní soupeřící frakce byly: GDI, Nod, CABAL a strana Mutantů, avšak už v této době se začalo uvažovat i o mimozemské rase - Scrin, která zároveň měla být do hry implentována zřejmě pomocí patchů. Hlavní lokace hry zahrnovaly: polozničené město Los Angeles, Areu 51, Dinův ostrov, Newarkovo letiště, město mutantů a mnoho dalších známých i neznámých lokací.
Adam Ishmael Isgreen a Rade Stojsavljevic uvedli, že by to mělo být rychlé a svižné MMORPG bez žádného zbytečného čekání, ve kterém bude mnoho rozhodných okamžiků. Neměla by tu chybět letecká doprava i boje ve vzduchu a mnoho zákeřných bossů.
Continuum se chtěl od ostatních MMORPG odlišit, nechtěl je kopírovat stálými stereotypními, statickými boji a akcí. Kladl větší důraz na orientovaný pohyb, který měl být zkombinován s plynulou akcí, což hře ve finále dávalo důležitý faktor pro dostatečné využití veškerých zbraní a věcí.

     
     
                                    

Pro více obrázků z Continuum zamiřte na CnC - source fórum!
http://www.cnc-source.com/forums/...

TIBERIAN INCURSION

O této hře se skoro nic neví. Byla to plánovaná hra, která měla spojit Red Alert a Tiberium univerzia.

     
     
     

Pro více obrázků z Tiberian Incursion zamiřte na CnC - source fórum!
http://www.cnc-source.com/forums/...

COMMAND AND CONQUER 3: TIBERIAN TWILIGHT

C&C3: Tiberian Twilight, tak se neoficiálně jmenovalo pokračování tiberiové série. Podnázev Tiberian Twilight byl neoficiálně fanoušky přidán za C&C3, původní pracovní název byl pouze C&C3.
Měly zde být celkem čtyři soupeřící strany: GDI, Nod, Scrin a CABAL. 
Později se ukázalo, že tento projekt nebyl společností Electronic Arts zrušen ale upraven a vychází o pár let později pod názvem C&C3: Tiberium Wars. Mnoho fanoušků také tvrdí, že Tiberium Wars je posledním úspěšným dílem, objasňují to tím, že to byl poslední projekt zaniklého Westwood studia. EA totiž většinu návrhů a nápadů použila právě od Westwoodu, dokonce použila i ty, které měly být původně ve strategii Generals.

Určité zklamání nad touto nevydanou hrou by se u hráčů určitě našlo, na druhou stranu je možná dobře že nebyla vydána. Engine totiž nápadně připomínal engine z Generalsů (jak můžeme z dostupných screenshotů zpozorovat) a to by C&C3 rozhodně neslušelo.

     
     
     
     
     
                                                    

Pro více luxusních obrázků z C&C3: Tiberian Twilight zamiřte na CnC - source fórum!
http://www.cnc-source.com/forums/...

TIBERIUM

Výrobce: EA Los Angeles
Engine: Unreal Engine 3.0
Žánr: Střílečka z první osoby, taktická střílečka
Platforma: Playstation 3, Microsoft Windows, Xbox 360
Herní módy: Singleplayer, multiplayer

Tiberium je zrušená taktická střílečka z první osoby. Hra byla zasazena do tiberiového univerzia a byla vyvíjena studiem EA Los Angeles. Tiberium bylo poprvé odhaleno časopisem Game Informer v lednu 2008, kdy redaktoři neoficiálně a bez souhlasu výrobce, zveřejnili první obrázky a informace z této hry. Nicméně ihned den po tomto incidentu se vedení Electronic Arts rozhodlo oficiálně potvrdit vývoj této hry. V té době už  byla v produkci 2 roky.
V prvních prewiew od serverů Gamespot a IGN jsme se mohli dovědět, že Tiberium poběží na nenovějším Unreal Enginu 3.0.
18. ledna 2008 byl uvolněn první trailer na serveru GameTrailers, 25. ledna byl vypuštěn druhý.
Tiberium bylo oficiálně zrušeno 30. září 2008, společnost tuto událost objasnila tím, že vývojový tým nesplnil požadované kvality k produkci hry, které si předem předurčil. Hra prostě nedosahovala kvalit značky EA.
Herní blog Kotaku vyzpovídal Mariama Sughayera (tiskový mluvčí EA): EA s okamžitou platností okamžitě zastavila veškeré práce na Tiberiu. Hra již od začátku nebyla na správné stopě k tomu, aby splňovala vysoké kvalitativní standardy týmem, který ji vyráběl a značkou EA. Méně kvalitní hra není v nejlepším zájmu zákazníků a ani by neuspěla na tomto marketingovém trhu.
Pokud by Tiberium vyšlo, byla by to první hra, která by před svým jménem nezahrnovala značku C&C či Command and Conquer. 
Příběh by se odehrával několik let po Tiberium Wars. Soupeřící frakce zde byly pouze dvě a to GDI a Scrinové. Hráč se měl zhostit velitele Richarda Vegy a pomoci vojskům GDI porazit alieny. Spekulovalo se také, že multiplayer, kromě zmiňovaných dvou frakcí, bude obsahovat i třetí frakci - Nod.
Mnoho časopisů také uvádělo, že hráč bude mít možnost si vydělat určité peníze pomocí tiberiových jehel, bude si pak moci koupit vozidla či naverbovat vojáky. Tiberiové jehly bude ale muset bránit proti vojskům Scrinů. Hráč by měl možnost se rozhodnout zda nakoupené jednotky nechá hlídat jehly, či si je veme s sebou do další mise a jehly nechá napospas.

     
     
     
     
     

Pro více obrázků z Tiberia zamiřte na CnC - source fórum!
http://www.cnc-source.com/forums/...

ZDROJE: WIKIPEDIA.COM
                  CNC-SOURCE.COM
                  VLASTNÍ ZDROJE

Komentáře

Obrázek uživatele general_D

super článek

super článek, být na wikipedie tak jednoznačně kandidát na článek měsíce

Jinak osobně mě mrzí hlavně že nevyšel ten Renegade 2, to by bylo fakt něco Renegade z prostředí RA2...

Obrázek uživatele Rimtech

Tak tohle je hodne dobrej

clanek uplne naprosto souhlasim s generalem a musim rict ze se ti fact povedl jen tak dal ;-)

 

Reborn

 

Top - 12 :-)

Obrázek uživatele oox

 taky se přidávám,

 taky se přidávám, přehledný a dostatečně výstižný souhrn, skvělá práce!

Obrázek uživatele oox

PS: hodi se to spise do

PS: hodi se to spise do "wiki" kategorie, nez pouze do "TW/KW" (-;

Obrázek uživatele Fidla

Dik hoši :)

Dik hoši :)

Zaujimavy clanok ale nechyba tam Tiberian Twilight?

Nemalo to byt nahodou pokrc.Tiberiovej serie po TS respek.po datadisku FS?

Obrázek uživatele general_D

Tiberian Twillight měl

Tiberian Twillight měl vyjít někdy po TS, ale je otázkou jestli to taky nebylo vývojový označení, z kterého později vzniklo EA přepracovaný CnC3: Tiberium Wars

Obrázek uživatele Fidla

Čekal jsem že se někdo na

Čekal jsem že se někdo na toto ozve. Tiberian Twilight nikdy neexistoval, jméno bylo  neoficiálně vymyšleno fanoušky c&c, nebyl to ani pracovní název ani nic. Mělo to být pokračování tiberiové série jakožto a pouze "C&C:3" od Westwoodu bez žádného podnázvu.

Obrázek uživatele Hanz_knife

dobře že nebyl vydán?

hele jako článek dobrý, ale stejně musím rejpat, sorry.

Nemyslím si rozhodně, že je dobře že westwood C&C3 nebyl vydán, vždyť možná to připomíná Generals, ale na tu dobu to má výbornou grafiku a i ty koncepty a myšlenky tam jsou svěží. Navíc vše mělo být v jednom díle, kdeřto EA to rozložila do C&C3, Kanes wrath a Tiberium a stejně ještě není konec.

________________________________________________________ http://cac3.herniweb.cz

http://hl.herniweb.cz

 

Obrázek uživatele Fidla

No, já bych si teda

No, já bych si teda nedokázal představit C&C3 v Generals enginu, já osobně jsem spokojen s tím jak se tiberiová série vyvíjí i když je to rozkouskované na x dílů (zřejmě v tom má prsty zisk a kapitál) a spekulovat a dohadovat se o tom "co by bylo kdyby..." je už stejně pozdě.

nedovedeš? já si myslím

nedovedeš? já si myslím že dovedeš, protože Generals běží také na Sage enginu, stejně jako C&C3

Obrázek uživatele Fidla

Ale Sage engine v

Ale Sage engine v Generalsech je vůbec první verze co kdy byla použita v nějaké hře. Je tam hodně chyb, které byly v C&C3 a RA3 vychytány. A pokud by tato první verze byla použita v C&C3, tak by to hodně zkazilo jinak dobré jméno hry.

Obrázek uživatele general_D

no Generals určitě nebyla

no Generals určitě nebyla první hra se SAGE, ten už byl předtím použitý v Emperor: Battle for Dune (ještě pod starým westwooďáckým názvem W3D engine). No a pak ho použili i v Renegadu a v Earth & Beyond, což teda byly FPS a MMORPG, takže to je něco jinýho, ale Emperor byla RTS ,proto Generals určitě nebyl první.

Jinak po Generals byl SAGE použit i v The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth, takže podle mě by se SAGE v dříve vydané CnC3 odvíjel i hodně od toho, jaký byl v Lotr i když to je RTS z úplně jiného prostředí.

 

Obrázek uživatele Fidla

aha tak to jsem nevěděl

aha tak to jsem nevěděl že W3D je Sage Engine. Každopádně jsem spokojen s tim na jakém Enginu je současná Tiberium Wars.

Obrázek uživatele Hanz_knife

o tom by se právě dalo

o tom by se právě dalo spekulovat, věřím, že Westwoodi by přinesli do enginu nové svěží věcia alespoň když ne nic jiného tak narozdíl od EA opravily chyby, které buďto v Generalsech byly, nebo je oni sami vytvořili až v C&C3, na mysli mám například wordlbuider

________________________________________________________ http://cac3.herniweb.cz

http://hl.herniweb.cz

 

Obrázek uživatele Fidla

Jo to souhlasim že

Jo to souhlasim že Westwoodi by to možná dokázali zpracovat mnohem kvalitněji než EA.

Obrázek uživatele general_D

nebyl tiberian incursion

nebyl tiberian incursion jenom vývojový název pro CnC 3 ?

Renegade 2

"Hráč se měl zhostit Sovětského velitele, který chce pomstít čest předsedy Romanova."

Hmm, tak to by byla asi první FPS v historii, kde by hráč v kampani hrál proti Američanům! :-D Kdo znáte nějakou FPS, kde se v singlu hraje proti USA?

Obrázek uživatele Fidla

Přidán Twilight :)

Přidán Twilight :)

Obrázek uživatele Hanz_knife

Jo a mimochodem 2. screen u

Jo a mimochodem 2. screen u incursion je z westwood C&C3, existují dokonce videa v daleko větší kvalitě, kde je vidět upgrade jednotek přímo na bojiti

________________________________________________________ http://cac3.herniweb.cz

http://hl.herniweb.cz

 

Obrázek uživatele Fidla

Na CnC - source je psáno,

Na CnC - source je psáno, že je to z Incursion. Oni totiž v té době hodně nápadů a návrhů přesovali mezi hrami C&C3, Incursion a Continuum takže do teď neni na 100% jasné do které C&C hry návrhy patří. To video jak píšeš jsem taky viděl.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Komentáře

Aktuální anketa

| Zapnout přehrávač hudby