Aktivita Komentáře | Halls: Downloads Maps Mupltiplayer Wiki
Přihlásit se Registrace
header

Nanebevzetí; Kaenova Agenda

Obrázek uživatele Fidla
199
points

Úvod:

Nanebevstoupení. Jedno z hlavních přesvědčeních, které příslušníci Bratrstva Nod sdílejí. Ale co vlastně nanebevstoupení znamená? Kam se přesně dostane Kane? Očividně, Kane usiluje k nanebevzetí ještě z dob před tím, než Tiberium dopadlo na řeku Tiberu. Zdá se, že v tomto Tiberium hraje velmi důležitou roli stejně jako Scrinové, kteří byli po silném signálním tiberiovém výbuchu Iontovým kanónem na Chrám Nodu přilákáni na Zemi – vše naplánované předvídaným Kaenem.

Kaenova agenda:

V průběhu celého děje, Kane prohlašoval že posune lidstvo do další fáze evoluce. Přesvědčil své subjekty, že Tiberium je k tomuto klíčem. Jeho následovníci mu věřili a obětovávali mu jeho životy. Někteří z nich dokonce dobrovolně podstupovali experimenty Tiberiového ozařování. Opravdu byl Kane v dobrých úmyslech přesvědčený ke svým subjektům tak jako byli oni oddáni jemu?

Už na první pohled se zdá, že použitím Tiberia jako forma evoluce a přijití k nanebevstoupení se zdá být agenda Kaena. Mohla by to být jedna z jeho mystifikací ke zmanimulovaní jeho následovníků, pomoci mu se dostat do jeho skutečného cíle. Vše co Kane dělal mělo souvislost se Scriny, ve Třetí tiberiové válce se zdálo, že je jimi a věží 19 posedlý. Mohlo by se také zdát, že jeho skutečným cílem bylo ovládnutí Scrinů - početné mimozemské rasy.

Hlavní role – Tiberium:

Tiberium hrálo velkou roli v naplňování nanebevstoupení. Jak Kane vysvětlil ve Třetí tiberiové válce, jeho plán byl přilákát pozornost Scrinů tím, že nechal vystřelit Iontový kanón na Chrám Nodu v Sarajevu. Tím se spustila masivní Tiberiová detonace na celé Zemi. Scrini po invazi postavili bránu 19 v jižní Itálii. Tato vež byla zásadní pro nanebevstoupení, možná to byl to klíč k otevření portálu do mimozemských světů.

Tiberium hrálo též velkou roli v budování Nodské armády. Většina zbraní je založena na nestabilních reakcích Tiberia. Jejich oddaní vojáci jsou infuzovaní Tiberiem ke zvýšení odolnosti vůči poškození.

Ukončení:

Koncem Čtvrté tiberiové války byl Kane spatřen vstupujíc do portálu. Bratrstvo Nod ho do jeho nanebevstoupení následovalo. Můžeme si myslet, že se Bratrstvo navždy vytratilo ze Země. Na druhé straně je zde GDI, která se mobilizuje k obraně před další Scrinskou invazí. V případě že ten den někdy nadejde, vrátí se Kane? Pokud se tak stane, bude to den kdy Scrini napadanou Zemi ještě jednou.

přeloženo/doupraveno z gamereplays

Předchozí díl: 1.Kane; Ten Nesmrtelný

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Komentáře

Aktuální anketa

| Zapnout přehrávač hudby