Aktivita Komentáře | Halls: Downloads Maps Mupltiplayer Wiki
Přihlásit se Registrace

Kdo by mohl být Kane?

Obrázek uživatele Fidla
672
points

ČLÁNEK MĚSÍCE

 

Novinek je poskromnu tak jsem si řekl, že vyplodím opět nějakou úvahu. Zaujal mě náš milovaný šílenec jménem Kane. Už dlouho se lidé přou, kdo by to mohl ve skutečnosti být? Je vůbec člověkem?... 

_________________________________________________________________
Kane, současný vůdce Bratrstva Nod; jak ho tedy zná většina lidí, jeho historie ale možná sahá hluboko do minulosti. Pokusím se nějak objasnit.
 
Je rok 4000 před naším letopočtem (ne nedělám si pr*el xD), podle křesťanské bible Bůh dokončuje stvoření Adama a Evy. Jak už to tak ve vztahu bývá, narodí se potomek; potomek Adama a Evy se jmenuje Cain (tedy možný náš Kane). O dva roky později se narodí další, jménem Abel. Cain má tedy bratra, a oba dostávají úděl od Boha: Abel je opatrovník ovcí, Cain je rolník země. V průběhu času, Abel, pyšný na své první výsledky v chovu ovcí, přinese Bohovi oběť - mrtvou ovci, Bůh má úctu k Abelovi a jeho dar přijímá. Cain se chce také pochlubit s prvními výsledky své práce a tak Bohovi nabízí dar z plodin země - ovoce, které sám vypěstoval, Bůh ale dar odmítá. Ke Cainovi a k jeho nabídce nejevil žádnou úctu, to Caina velmi rozhněvalo.
Má v mysli hřích: bratrovraždu Abela, kterého později také ze závisti zavraždí, je tedy v bibli znám jako první narozený člověk a první vrah. Bůh poté promluvil ke Cainovi: „Kde je Abel, tvůj bratr?“„Nevím“ odpověděl Cain „jsem snad strážný bratra svého?“  Na to odpovídá Bůh: „Co jsi to udělal? Krev tvého bratra křičí ke mně ze země!“  Cain si uvědomoval následky svého vražedného činu, na to odpověděl: „Můj zločin je větší, než ho dovedu snést. Hleď, donutils mě odejíti z tváře této Země. A z tvé tváře už budu navždy pryč.“ Aby se Cain osvobodil ze svého hříchu, myslí na sebevraždu ale Bůh to nedovolí a uděluje Cainovi nesmrtelnost aby si nemohl vzít svůj život a aby ho o něj nemohl připravit někdo jiný. Cain tedy odešel z přítomnosti Boha a usídlil se v zemi, v bibli zvané jako the land of Nod - neboli země Nodu, nacházející se na východ od ráje.
 
Kanův věk není přesně znám ale můžeme ho jednoduše vydedukovat. V době kdy zavraždí Abela mu je kolem 41 let (jak píší zdroje), to by odpovídalo skutečnosti. On je ale určitě mnohem starší než jedno století. Poprvé se objevuje v Red Alertu 1, kde má roli pouze jako Stalinův záhadný poradce.
To už se píše rok 1950, a Sovětský svaz je na pokraji vítězství. Někteří tvrdí, že Kane schválně zmanipuloval Stalina, k akcím předurčujcím, aby ze Sovětského svazu mohlo nečekaně vzejít Bratrstvo Nod.
Rok 1998, na Zem dopadá meteorit s krystalickou látkou, První tiberiová válka. Věk Kana: minimálně 48 let. Druhá tiberiová válka 2030, předpokládaný věk 80 let. Konec Třetí tiberiové války 2049, věk : 99 let. Čtvrtá a poslední tiberiová válka, rok 2078, celkový možný věk: 128 let. Je opravdu možné, že je nesmrtelný? Možné to je, víme přeci, že na něj byl několikrát vystřelen Iontový kanón ale on pokaždé jakoby vstal z mrtvých. Při posledním pokusu dokonce explodovala podzemní ložiska tiberiových krystalů, což široko daleko způsobilo miliony obětí, ale on; v epicentru výbuchu záhadně přežil.

Vraťme se ale zpět ke Cainovi, po té co odešel do země Nod, Eva porodila dalšího potomka, tedy již třetího bratra Caina jménem Seth. Seth bylo mimojiné i jméno jednoho, po Kanovi, druhého nejvyššího důstojníka Nodu, který měl za úkol předávat informace pro služebně nižší důstojníky.

V První tiberiové válce ho Kane zastřelil, protože se dozvěděl, že Seth tajně připravuje útok na Washington D.C. Tento útok byl jasnou sebevražednou akcí ale Seth to věděl, chtěl totiž eliminovat svého rivala.

Jeho dokonale zachované tělo, se nachází hluboko v jeskyni, v základech Chrámu Nodu, jak jsme se mohli s Havockem Parkerem v dílu Renegade i podívat.

To ale není vše co Havok Parker nalezl, v jeskyni Chrámu Nodu nalezl i další artefakty odkazující na Caina, konktrétně bratrovraždu Abela, vytesanou do kamenného testamentu spolu se záhadnou hrobkou, předpokládá se, že uvnitř hrobky se také nalézají ostatky Abela.

_________________________________________________________________________

Je možné že tento Nodský vůdce může být biblickou postavou obdařenou nesmrtelností? Známky věku se na něm neobjevují od dob, kdy byl poprvé spatřen v roce 1950, několikrát přežil mnoho útoků, které měly fatální následky na okolí, on se ale opět po jeho zániku vždy objevil. Někteří stoupenci tvrdí, že je samotné stáří vzniku bratrstva odhadováno na 1800 let před našim letopočtem. Existuje i spojitost se Scrinama, na konci 3. tiberiové války jeho poslední slova zní: „připrav se, na nebevstoupení" a vstupuje do Scrinské věže, kterou z neznámých důvodů chránil ale Iniciativita ji chtěla bezrozmyslů zničit; nicméně, žádná konkrétní informace, týkající se tohoto proroka není známá a pokud tuto bytost neobjasní poslední tiberiový díl, nejspíš se pravdu nikdy nedozvíme. 

Update: V jednom rozhovoru Kane rozpletl celou zápletku! Redaktor se ho zeptal: Jsi spokojen se směrem, kterým se Kane dal a cestou, která odkryje celý příběh?

Na to Kane pohotově odpověděl: Dobře (chvilka ticha), měl jsem velký problém s tim vám říct celou pravdu už dříve, problém byly všechny ty doplňky, které jsem musel obléknout pro poslední scénu. Nevím jestli jste obeznámeni s celým příběhem ale v tomto posledním dílu se konečně odhalí, že Kane byl ve skutečnosti ženou. Bylo zde hodně zapojených klamavých doplňků jako paruka; vlasy byly přímo lepeny na mou hlavu, měl jsem také obrovská ňadra s velkým výstřihem a tato protéza byla právě velmi nepohodlná. Také jsem měl velmi nepříjemný make up. 
Také odpovím na ten směr - myslím si, že hodně hráčů bude velmi překvapených že on byl celou tu dobu ženou. No neni to nakonec i skvělá myšlenka? Uvidíme jak zareagují fanoušci!

(ten rozhovor prosím berte s rezervou)

Dodatky:

-na konci sovětské kampaně Nadia pronese přesně citaci z Bible viz. youtube 5. minuta
V temtýž videu pronese i frázi: We have waited centuries for this moment! - Čekali jsme staletí na tento okamžik!

- První prototyp neviditelného tanku Bratrstva se jmenoval Ezechielovo kolo, Ezechiel byl jeden z velkých proroků hebrejské bible - starého zákona.

Bratrstvo Nod byla myšlenka původní C&C návrhářky Eydie Laramore. Ona a já jsme společně strávily hodiny diskuzemi nad biblickou metaforou a fiktivním příběhem na pozadí.
Joe Kucan při pročítání raného scénáře

-

Zajímavosti:

-Podle spisu interpolu Obranné Iniciativy GEN#4:6 Kane používá různé přezdívky jako Jacob Cain, Caine, Amir Al'Quayym nebo jednoduše The Prophet - prorok, zvěstovatel

- Kanovo IQ se odhaduje na minimální hodnotu 192 bodů.

- Žádné lékařské ani výzkumné spisy o něm neexistují.

- Kane je velmi inteligentní a důmyslný muž vlastnící extrémní charisma. Dovolí mu to vždy sjednotit Bratrstvo svým autoritativním vládnutím, což by mohlo i dokazovat manipulaci Stalina.

- Má malou toleranci pro neschopnost a žádnou pro zradu, jedná pomocí hesla: selžeš - li, zemřeš

- Veškerou svou práci soustřeďuje na tiberium, což zahrnuje i pokusy o zužitkování tiberia jako zbraň a jako metodu posunující lidskosti směrem k dalšímu kroku v lidské evoluci.

- Nejvýznamnější zvláštnost na Kanovi je jeho zjevná schopnost přežití a jeho zdánlivá nesmrtelnost.

- Kane neukazuje žádné patrné známky fyzického věku.

 

Vybrané fráze Kana

- „Nemůžete zabít Mesiáše.

- „Ten kdo ovládá minulost, přikazuje budoucnosti. Ten kdo přikazuje budoucnosti vydobíjí minulost.

- „Bůh? Ne, já nejsem Bůh. Ale jsem jeho blízký podružný.

- „Budoucnost? Já jsem ta budoucnost.

- „Jedna vize, jeden účel.

- „Mír skrze sílu.

- „Viděl jsem budoucnost, naši tiberiovou budoucnost... již jsem viděl i závěrečný akt.

„Řeky budou přetékat krví těch, kdo nám budou vzdorovat! - Další citace Kana, kterou si vypůjčil z bible.

- „Říznu - li se, nekrvácím.

Komentáře

Co je to za hloupost že

Co je to za hloupost že Kane je žena? Kde jsi to vzal ?!

Obrázek uživatele Fidla

On dával nějakej rozhovor

On dával nějakej rozhovor ohledně C&C4 a tohle z něj vypadlo, asi to nebude pravda ale bylo by to fakt k nas*ání! Btw: http://planetcnc.gamespy.com/fullstory.php?id=161441
Jinak dobrá úvaha ne, určitá spojitost s biblickou postavou tam je, potom k tomu ještě něco dopíšu.

Jj také jsme to viděl.

Jj také jsme to viděl. Podle mě je to předem domluvená lež Kucana a lidmi z EA LA

To že je Cain je nejspíše

To že je Cain je nejspíše nejpravděpodobnější, ale možná si jen na něho hraje a pochází z bájné Atlantídy :-D čí je uplně něco jiného, Satan

Obrázek uživatele Rimtech

No tak jako fidlo

 palec nahoru jeden ze clanku co se ti fakt povedl musim uznat parada jen tak dal palec nahoru ! 

jinak vim ze je kane tajemny ale dost by mne zajimalo jesli vubec hraje ty hry kdys tam takhle hraje uz tak dlouho :D

            

Obrázek uživatele Fidla

Díkes Rímo xD

Díkes Rímo xD

Obrázek uživatele -NOD-Sakal.sk.zm

palec dole fúúúúúj

palec dole fúúúúúj :D:D just fun

To si snad Joe dělá srandu (doufám)

Páč jinak už bych se z té EALA opravdu zblil. Děj je ta poslední zbývající věc, ve kterou jsem doufal, že bude kvalitní, a teď se dozvím tohle. Kane celou dobu ženou? Co třeba jeho hlas? Nebo jeho IQ? ;-) A vůbec, v předchozích dílech na ženu rozhodně absolutně vůbec nevypadal. To se zase v EA vyřádili. Ať už to fakt nehulej. No nic, snad si z nás Joe Kucan jenom dělá prdel.

Obrázek uživatele Rimtech

To

 vymyslel but fidla nebo nekdo z community samozrejmne ze to neni pravda xD (snad) XD

            

Obrázek uživatele Fidla

Odpověděl na to v tomto

Obrázek uživatele -NOD-Sakal.sk.zm

ak je kane žena ,tak sa

ak je kane žena ,tak sa natočím ako si ho vyfajčím :) 

Obrázek uživatele Fidla

Emo šakale, emo

Emo šakale, emo žena!

Obrázek uživatele -NOD-Sakal.sk.zm

abych začal natáčať to

abych začal natáčať to video :) 

Obrázek uživatele -NOD-Sakal.sk.zm

každý furt všade

každý furt všade píše kdo je Kane ? ja fakt nechápem či ste všetci slepý abo čo ale je jasne že kane je Herec s menom Jeo D. Kucan nič špecialneho . :D. Tvl teď som si všimol že sa tam má písmenko D. čo by mohlo znamenať ze je s rodiny D. ako Monkey D. Luffy,Gol D. Roger.Portgas D. Ace :D ja vedel že to ma nečo spoločného s OnePiece xD

- Veškerou svou práci soustřeďuje na tiberium, což zahrnuje i pokusy o zužitkování tiberia jako zbraň a jako metodu posunující lidskosti směrem k dalšímu kroku v lidské evoluci.

nech ide do prdele to by ptm jak vyzerali holky ? :D tvl :D ja bych nechcel m**** nejakého tiberiového mutanta :D

sorry ale musel sem Rimtech.

Obrázek uživatele Rimtech

zacinam si pripadat jako kdyby

zacinam si pripadat jako kdyby to byl novej chuck norris 0.O 

            

Obrázek uživatele -NOD-Sakal.sk.zm

to myslíš mňa

to myslíš mňa zlato :) ? 

 veľmi zaujímavé, sám

 veľmi zaujímavé, sám som neprešiel ani jedno c&c okrem renegade (som skirmishfil :D) ale vzdy si rád prečítam niečo z príbehu

Ty vostudo!

Ty vostudo!

Ty si (v)ostuda když tam

Ty si (v)ostuda když tam mrskneš "v" jako by se nechumelilo.

Kane není

ŽENA Kane je bubák :-D ne sranda já si myslím že to je antik z Hvězdné Brány tak smysl to dává ne ? :-D
a Nebo je goald ? :-D
tAK ČI TAK Je to borec :-D

Obrázek uživatele -NOD-Sakal.sk.zm

kane je trol mno FIXED 

kane je trol mno FIXED 

Obrázek uživatele Carnius

Joe si samozřejmě dělal

Joe si samozřejmě dělal srandu jako vždycky (že je Kane žena), EA jsou sice specialisti na mrvení CnC, ale tohle už by bylo moc i na ně (nebo že by ne ne? :D)

Jinak v článku mi chybí zmínka o jedné podstatné scéně z firestorm a to závěrečný film v kampani za nod kde je jasně vidět místnost plná Kanových klonů, tedy jasná odpověď jak je to z Kanovou nesmrtelností, on se prostě pokaždé naklonuje nový Kane když ten starý zemře,  to také vysvětluje to, že nestárne.

Dá se z toho tedy vyvodit docela logický závěr, že ten první Kane o kterém máme dukáz, že opravdu existoval, ten poradce stalina, než zemřel přišel na způsob jak se naklonovat, takže v první tiberiové válce to byl už jeho první klon, kterého potom definitivně zabil McNeal v TS, no a do třetího války si Nod vypěstoval nového Kanea (jak  je vidět ve zmíněném filmu z firestorm), který z temple prime zázračně neutekl, ale ve skutečnosti tam zahynul, což bylo součást plánu, proto byl už v záloze další klon, který pokračoval dál. - Tohle už berte jako čistou dedukci, ale to že se Kane nechává Klonovat je fakt, který už z hystorie CnC nikdo nevymaže.

Ovšem jsem si docela jistý že EA bude fakt, že  se kane naklonoval ignorovat tak jako ignoruje celé TS a vůbec to co se jim z práce Westwoodu nehodí do kotle, takže čekám, že Kane bude opravdu ten Kane z bible, což bude největší hovadina všech dob, brát si bibli jako seriozní zdroj informací je těžce mimo a jak je vidět rozumný westwood to měl s kanem vymyšlené doclea logicky a nakonec by to dávalo smysl. Jo, pokračování cnc pod taktovkou weswoodu by skutečně bylo uplně jiné než ten shitt od EA i když věřím tomu, že spousta fanoušku nodu by se s tím asi těžko smířilo.

 

Obrázek uživatele Fidla

Máš pravdu, po té

Máš pravdu, po té co byl Kane probodnut, byl pomocí CABALA znovu zregenerován. Na videu sice jsou vidět klony ale nedá se na 100% říct zda li to jsou jeho klony. Vyvstává ale otázka proč ho teda znovu nenaklonovali a udržovali původního Kana v umělém spánku?

Obrázek uživatele Carnius

No je pravda, že se to

No je pravda, že se to nedá na 100% říct, že jsou to Kaneovy klony, bez té bradky se to pozná dost těžko, ale samy o sobě si jsou podobní (myslím ty klony mezi sebou) takže se to z toho dá logicky vyvodit, co jiného by to jinak bylo? Kane mohly být zregenerován, ale taky dobře držen jen jako vzorek pro klonování. Jak to vlastně mělo nakonec být se asi už opravdu nedozvíme, weswood ten svůj příběh už nedokončil a EA si to vyložili po svém a spoustu věcí přitom ignorovali. Jen jsem chtěl přimomenout tohle video, na které se většinou zapomíná, a  že to měl weswood vymyšlené jinak než jak to dopadlo nebo dopadne pod vedením EA, že tu prostě jsou alternativy jak to s je to s Kanem doopravdy a jeho nesmrtelností a mesiáštvím vůbec.

Obrázek uživatele Rimtech

no ja si

 myslim ze je to celkem jedno jesli cnc ma v rukou EA nebo Westwood nadruhou stranu westwood by urcite nebil takovej andilek jak si vy vsichni myslite... a nikdo nemuze rict jesli by se ta spoclecnost nechovala jako EA.

            

kecáš z hladu, radši se

kecáš z hladu, radši se pořádně nadlábni...

Obrázek uživatele Rimtech

ne bohuzel ne

ne bohuzel ne nekecam....

            

Obrázek uživatele Carnius

Ups ono se to poslalo 2x :(

Ups ono se to poslalo 2x :(

Obrázek uživatele sonics31

Já to vidím

Tak že Kane není je jen v naších představách ani ten herec Neexistuje je to jen jedna celá velká chyba v Matrixu je to error chyba atd :-D

Obrázek uživatele -NOD-Sakal.sk.zm

to je iba tvoj výmysel nič

to je iba tvoj výmysel nič s toho čo tu vidíš neexistuje a nikdy neexistoval ja a všetko tu je iba tvoja predstavivosť ktorú si neuvedomuješ nemá ťa kdo prebudiť všetko čo si myslíš že je realita je opak

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Komentáře

Aktuální anketa

| Zapnout přehrávač hudby