Aktivita Komentáře | Halls: Downloads Maps Mupltiplayer Wiki
Přihlásit se Registrace

Kane's Wrath - profil jednotky AVATAR

Obrázek uživatele Fidla
462
points

   

                               - Musím mít to zařízení veliteli. Posílám ti naši nejmocnější zbraň, kterou teď máme k dispozici - Avatary. Využij je k pročištění tvé cesty k cíli. NENECHÁVEJ MĚ DÁL ČEKAT !“ 
              - Kane
 
Nodské ozbrojené síly utrpěly během Druhé Tiberiové války, vedle řady bezprostředních porážek i obrovské lidské a materiální ztráty, za které podezřívaly obrněné mechy GDI. Bratrstvo se o tuto technologii začalo velmi rychle zajímat, uvědomilo si, že by to mohla být zajímavá cesta k rozšíření jejich bojových sil.
 
Jakmile Obranná Iniciativita upustila od této technologie bojových mechů, což následně objasnila tím, že tato technologie nemá žádnou budoucnost, Bratrská odnož Černá ruka začala svůj vlastní výzkum, který se částečně zakládal na návrzích GDI.
Černá ruka byla ve velké výhodě se svým výzkumem nové zbraně, což zrychlilo vývoje ostatních odnoží bratrstva k vytvoření zcela nového, současného, bojového 
robota - Avatara.
  
Avatar ale nebyl první prototyp bojového mecha.
Po letech vložených do výzkumu a vývoje nové zbraně, která byla bez ohledu na Nodské tradiční zvyklosti extrémně rychlým tempem vyrobena, byl první výsledek mnohaletého výzkumu bojový mech - Čistič, používaný Černou rukou. Následný výsledek mnohaletého vývoje a častého rušení a obnovování projektu byl v konečné fázi dosáhnut, dlouhovyvíjený a modernizovaný finální, bojový robot 
                                                                                                                                         - Avatar. 
 

 

Výzbroj

laserový kanón, volitelný sekundární laser, plamenomet, může rozdrtit střední vozidla svými chodidly

Pancíř

těžký

Typ

těžký útočný robot

Frakce

Nod, Kaneovo znamení

Cena

2200

Čas k výstavbě

22 sekund

Výrobní místo

Válečná továrna, Zařízení na výrobu spasitele

 

- Finální verze Avatara

Vysoko se tyčící, desetimetrový, dvounohý mech schopný bez problému zaútočit na většinu nepřátelských cílů. Ale i přes svůj větší dostřel a modifikační možnosti z ostatních jednotek, není dostatečně silný na to, aby zničil GDI Mamuta 27. 
Jelikož se jednalo o materiálně velmi složitý stroj na výrobu, první stroje, které opouštěly továrny, stály přes 3000 výrobních nákladů. Postupem času masové produkční linky srazily cenu na přijatelných 2200 nákladů na stroj což z něj udělalo jednu z nejlevnějších bojových jednotek společně s Juggernautem Mk. III v poměru cena / výkon.

Důležitou částí Avatara je virtuální smyslová plošina, se kterou je spojen pilot. Je to jakoby byl pilot napojen na počítačovou umělou inteligenci, což Avatarovi ve finále dává neuvěřitelnou zdatnost, sílu a plynulost pohybu zdolat jakýkoli druh terénu, což mu dává i určitý efekt obrovského, strach nahánějícího vojáka.

Avatar je defaultně vyzbrojen silným laserovým kanónem, založeným na laseru obranné věže Obelisk. Nicméně jeho rekvírovací technologie mu dovoluje doslova servat výzbroj a vybavení z ostatních Nodských jednotek, což má za následek větší schopnosti a palebnou sílu Avatara ale i zničení dárcovského vozidla a jeho posádky.
Unikátní modulární konstrukce, rozšiřuje jeho vlastní bojovou způsobilost.
Může se také vyzbrojit Nodskými nepřátelskými jednotkami.

Seznam možného vybavení zahrnuje detektor neviditelnosti od Útočné motorky, mobilní generátor neviditelnosti od Neviditelného tanku, plamenomet Plamenometného tanku a částicový paprsek od Paprskového děla.
Zmíněné jednotky jsou sice brutálně zničeny avšak jejich prosperita je stále zachována na Avatarově těle, o posádkách těchto jednotek se to už ale říct nedá. Bratrstvo ale věří, že obětování posádky je pro dobro Bratrstva nezbytné.

Plamenomet je umístěný na zádech u pravého ramena, detektor neviditelnosti na zádech u levého ramena, mobilní generátor neviditelnosti na hrudi a částicový paprsek na levé ruce. Je zde také další ruka, schovaná uvnitř primárního laseru, která se používá pouze k upgradu na sekundární laser z Paprskového děla. Nicméně po všech upgradech se Avatar stane extrémně drahým strojem, stane se tak drahým že by jeho cena z upgradů stačila k výrobě druhého Avatara a ještě by pár kreditů zbylo.


- plně vyupgradovaný Avatar

Avatar, podobně jako Mamut 27 nebo Tripod, je schopný rozdrtit většinu vozidel pod jeho chodidly.

Avatar není schopný ukrást součásti z jednotek GDI a Scrinů avšak v případech, kdy znepřátelená Nodská vojska bojovala mezi sebou navzájem, je schopen k upgradu součástí od odlišných frakcí. Získá na určité výhodě, protože neohrozí přátelské vozidlo ani posádku v něm, nýbrž zničí vozidlo nepřítele. Čímž mu způsobí materiální a lidské ztráty a sám získá výhodu.
Dobrý příklad je u frakce Kaneovo znamení, která nedisponuje plamenometnými zbraněmi, pokud je ale na blízku nepřátelský Plamenometný tank, může si jeho zbraň snadno přivlastnit.

Před tím, než Avataři vstoupí na bojiště, jsou jejich piloti trénováni v podzemních komplexech, kde je prováděna i jejich výroba, která se neobejde bez speciální budovy, která zajišťuje potřebnou technologii - Technologické laboratoře.
Je také velmi zajímavé poznamenat, že díky limitovanému východu Válečné továrny je Avatar nucen východ opustit ve skrčené pozici; po opuštění se klasicky narovná do své původní výšky. Nicméně ti, kteří se vyrábějí v Zařízení na výrobu spasitele, nemusí opouštět východ ve skrčené pozici. Továrna je totiž velká dost na to aby vyhověla plné, desetimetrové výše Avatara.

SLABINY

Primární slabina Avatara je jeho velká náchylnost k leteckým útokům, dále pak má problém se skupinami protitankové pěchoty a s komandy, které jsou schopny zasadit výbušniny na jeho nohy.
Další nevýhoda je jeho střelba. Může totiž ze svého laserového kanónu střílet pouze ve stabilní, nehybné poloze, což při útoku na malé, rychlé a obratné cíle je velký problém.
Další stinnou stránkou je fakt, že i když je vylepšen dodatečnými zbraněmi z jiných jednotek, stále velmi ztrácí na svůj protipól - GDI Mamut tanka.

Padlý Avataři mohou být znovu schopni boje, je potřeba schopným inženýrem znovu reaktivovat virtuální smyslovou plošinu, pak je schopen se znovu postavit a pokračovat v boji. Jedinou podmínkou je to, že inženýr musí reaktivovat robota dříve, než vyprchá jeho napájecí jádro, které by mohlo padlého robota nenávratně poškodit.

SERVISNÍ HISTORIE

Avataři byly zřídka viděny během počátečních manévrů třetí tiberiové války. Jejich vysoká cena přinutila Bratrstvo Nod držet je v záloze jen pro nejdůležitější mise.
První velký manévr byl uskutečněn v počátečních fázích 3. tiberiové války, konkrétně v boji o Bílý dům, kterého se Bratrstvo zmocnilo a následně bránilo proti vojskům GDI, těchto několik ale bylo velmi rychle zničeno díky kobercovým náletům nadzvukových stíhaček Firehawk.
Během mise, která se odehrávala ve Slovinsku, mělo Bratrstvo za úkol ukradnout důležité součásti k sestrojení bomby. Tehdy Kane už oslabenou jednotku posílil třemi veteránskými Avatary, díky nim si jednotka doslova prokleštila cestu do bezpečí a se součástkami na sestrojení bomby, přežila. Od té doby, se Avataři staly standardní, vojenskou výbavou Bratrstva a krátce na to byly nasazeny i do celosvětových konfliktů.
Byly hojně využívány Legií aby pomohly znovu získat ztracený Tacitus a také pomohly porazit kombinovaná vojska GDI a ZOCOM, která ho bránila.
Jediný Avatar byl nasazen v misi, ve které velitelé dostali příkaz zajmout zrádkyni Kilian Qatarovou. Spolu s hrdinným Avatarem byly nasazeny i čtyři inženýři, kteří obsadili pomocnou základnu, ze které byl následně veden útok na hlavní znepřátelené síly. Hlavní útočná linie se skládala, mimo jiné, i z Avatarů.

ODLIŠENÍ

Avatar je následovník Čističe, oba mají velkou úroveň visuální podobnosti; nicméně jsou zde drobné rozdíly, které se dají použít k rozlišení těchto dvou robotů.
Avataři mají zpravidla černou barvu s výjimkou červených světel a pruhů na těle. Jejich torso a nohy jsou zbarveny stříbřitě-šedou barvou.
Čističi mají na ramenech a chodidlech červeno světle fialový pancíř a jsou obvykle označeny černo žlutým varovným pruhem, který má značit signál nebezpečí či varování, jsou totiž vyráběny v základní výbavě s plamenometem.
V odlišení pomáhá i to že Čistič, díky své zastaralé technologii, nemá možnost rekvírovací technologie, není schopen výzbroje z ostatních jednotek jako Avatar. 
Čističi jsou také specifickou jednotkou Černé ruky, jsou tedy defaultně označeny jejich logem, zatímco Avataři nosí normální Nodský motiv na svém těle.
Avataři byly také viděny se speciálními rameními chrániči a různými barvami jako například fialová či dokonce zcela rudá.
 


- První prototyp Nodského bojového robota - Čistič

Komentáře

Obrázek uživatele Mo11er

vysvetleni

 Je to kopirovane? Prelozene? Ci je to ciste z tve hlavy? :D Jinak Cestina je obcas krkolomna 

Obrázek uživatele Fidla

je to přeložené z

je to přeložené z wikipedie a něco málo z centra mého mozku. Jinač dík za upozornění dám si do příště záležet

Obrázek uživatele -NOD-Sakal.sk.zm

jo v KW je mozna slabsi ako

jo v KW je mozna slabsi ako mamtutak :D ale v TW to je ina kavenka :D proste tenhle robotik ked uz bol v deme som sa dobre ze na nom nespravil total pre mna HOT UNITS s TW :D kurevsky sa my lubi :D a VTW na 1.9 po nete este viac :D

Obrázek uživatele Fidla

Jo v KW je vo dost

Jo v KW je vo dost slabší, nestačí ani na trajpoda

Obrázek uživatele MikeZZ

pekne

...este zopar takychot recenzii a spravim si zbierku nodskych jednotiek:P

Obrázek uživatele oox

doplnění

Recenze se mi taky líbí, pěkná! Dávám UserTip (palec) (-;
---------
Přidávám menší doplnění z C&C Web TV: http://cac.oox.cz/webtv/

Kde si můžete Avatara (i když ne v KW, ale v TW 1.09 vychutnat proti Mamutovi).

Obrázek uživatele -NOD-Sakal.sk.zm

si svihni ja som zasvetenec

si svihni ja som zasvetenec do bratstva nod tak si pohni s tymi recenziami :D

Obrázek uživatele MikeZZ

napodobne:D

moj najlepsi priatel vo svete cnc3...stealth tank + tiberium core missiles:P

podstatě více mám rád a

podstatě více mám rád a líbí se mi Čistič, s očistným plamenem je jezdec

Obrázek uživatele -NOD-Sakal.sk.zm

avatare a stealth tanky +

avatare a stealth tanky + vertiga to je pre mna MOST SEXY UNITS in game :D hlavne v TW :D KW nehraju iba skirmish

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Komentáře

Aktuální anketa

| Zapnout přehrávač hudby