Aktivita Komentáře | Halls: Downloads Maps Mupltiplayer Wiki
Přihlásit se Registrace

Kane; Světec či Blázen?

Obrázek uživatele Fidla
232
points

Úvod:

Kane; v očích GDI líčen jako terorista, v očích bratrstva vnímán jako mesiáš. Charismatický člověk, který přesvědčil ostatní, že stojí na správné cestě. Byl to muž, který udělá cokoli co bude muset být zapotřebí k dosáhnutí svého cíle. Jeho cíl byl považován za šílenost nebo životní odpověď. Byla to klíčová postava ve fungování Bratrstva Nod, která nemůže být nikdy jinou nahrazena.

 

Vysoké charisma:

Pokud by byl považován v očích GDI za blázna, jakto že měl tolik stoupenců? Nebo byli snad jeho stoupenci sebranka najatých žoldáků a pošetilců?... Tak to nebylo.

Měl velké vědce, kteří mu pomáhali se zbraňovým Tiberiem a vývojem maskovacích a laserových technologií. Měl velmi pokročilé zdravotnické zařízení a tým, který ho dokázal oživovat. Kane nebyl pouhopouhý šílenec, který vedl válku proti GDI. Jeho vize, cíle a ideály vedly k uvěření mnoha lidí. Všichni opravdu pociťovali, že Kane přinese lidstvu novou budoucnost. Neshody v Bratrstvu Nod byly způsobeny kolísajícím přesvědčením v Kaenovu vizi, rozhodně ne chamtivostí. Bohatství či peníze v tomto nehráli roli.

 

Prohnaný, nemilosrdný, inteligentní:

V průběhu všech tiberiových válek, Kane nikdy nebyl Iniciativou dopaden ani nebylo potvrzeno jeho úmrtí. Byl to velice vychytralý člověk, který použil Chrám Nodu jako návnadu k rozpoutání několika tiberiových reakcí. Byl by použil jakýchkoli prostředků, nezbytných k dosažení svých cílů. K tomu byl ochoten obětovat tisíce lidí ale přesto neměl v plánu eskalovat války tiberiové na celosvětové války jaderné – i když tyto zbraně k dispozici měl. Popravil by jakéhokoli bezvěrce, Setha či Hassana nevyjímajíc, aniž by vykazoval jakékoli slitování. Ale přesto dal Marcionovi šanci vykoupit se, protože se zdál být užitečný. Jeho znalosti o Tiberiu byly mnohem větší i přes to, že GDI měla mnohaletým výzkumem náskok.

 

Padouch?

Byl Kane opravdu padouchem? Ve válce neexistuje žádné správné nebo špatné. Vítězové jsou ti, kteří píší minulostí budoucnost. Budou vždy prohlašovat, že jsou ti správní. GDI byla vylíčena jako vítěz všech třech tiberiových válek. Bez potvrzení smrti Kaena, GDI nikdy nebude opravdovým vítězem; protože se vždy ozvou nějaké zfanatizované pozůstatky Bratrstva: „Kane lives!“ .

Přiměje se Kane zpět po svém nanebevstoupení? Až se tak stane, vrhne se do řad GDI opět strach.

 

přeloženo/doupraveno z gamereplays

Předešlé díly: 1.Kane; Ten Nesmrtelný 2. Nenebevzetí; Kaenova Agenda

Komentáře

Obrázek uživatele general_D

 No, je otázka,

 No, je otázka, nakolik by byl Kane úspěšný, kdyby na Zemi nespadl meteor s tiberiem. 

-----------------------------------------------------------------------------------------

</

Obrázek uživatele Fidla

byla by válka kdyby na

byla by válka kdyby na zemi nespadl ? 

Obrázek uživatele general_D

 Dopad tiberia byl podle

 Dopad tiberia byl podle mě ten zlom, kdy se podařilo Nodu získat masy do svých armád, bez toho by spíš globální válka nebyla a Nod páchal jen omezené teroristické útoky.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

</

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Komentáře

Aktuální anketa

| Zapnout přehrávač hudby