Aktivita Komentáře | Halls: Downloads Maps Mupltiplayer Wiki
Přihlásit se Registrace

Carnius odpovídá

Obrázek uživatele Fidla
435
points

ČLÁNEK MĚSÍCE

 

Dotazovaný: Carnius (zakladatel Tiberium Essence)
Tazatel: Republic_Commando_401 (webmaster c&c-relived)
 
Popis interview: vůbec poprvé bude, zakladatel módu Tiberium Essence, „Carnius“ zpovídán a to fanstránkou C&C-Relived pomocí Windows Messengeru.
 
C&C-Relived:
 
Poslední verze Tiberium Essence je venku už docela dlouho, plánuješ vydat ještě nějaké další verze?
 
Carnius:
 
Samozřejmě, zrovna pracuji na nové verzi, datum vydání ještě není pevně stanovené, ale ujišťuji všechny fandy, že nová verze se blíží.
 
C&C-Relived:
 
Tak Carniusi, představ se nám. Kdo je Carnius, člověk stojící za módem Tiberium Essence a co přesně je Tiberium Essence?
 
Carnius:
 
Mé opravdové jméno je Jiří Chalupa. Hodně mě baví různorodé výtvarné umění a kromě práce s počítačovou grafikou  taky rád maluji a kreslím, ale není to nic velkého, prostě mě to baví. Čas od času také pracuji na mé armádě Ultramarines ze stolní hry Warhammeru 40 000 a příležitostně si s někým z okolí domluvím bitvu nebo si zajdu na nějaký větší turnaj. Jinak sem spíš uzavřený člověk, což je mi spíš na škodu, ale znáte to, nikdo není dokonalý.
Tiberium Essence je mód, který se snaží o navrácení některých elementů, které já a mnoho dalších fandů postrádáme v nových C&C hrách a skoro můžu říct, že je to přesně ten Command & Conquer, který jsem chtěl hrát už od vydání Tiberian Sun. Vždycky jsem si chtěl zahrát se všemi těmi skvělými jednotkami v 3D enginu, jednotkami jako je např: Titan, Mammoth Mark II (ten především), Cyborg Commando, prostě věci které jsme nikdy v těch nových oficiálních hrách neměli k dispozici, nebo to nebylo přesně to co jsme očekávali. Taky bych měl zdůraznit, že Tiberium Essence není remakem Tiberian Sunu jak by se mohlo zdát, Tiberium Essence je spíš taková hra jaká podle mě měla být Tiberium Wars kde to opravdu vypadá, že na Tiberian Sun autoři uplně zapomněli, prostě tam chybí jakákoliv kontinuita v technologiích. Né, že by snad Tiberium Wars byla špatná hra, právě naopak, podle mě je dokonce o mnoho lepší než jakákoli hra vydaná později, jako Red Alert 3 či Tiberian Twilight, ale i tak to nebylo to, co jsem od ní očekával a proto vůbec pracuji na tomto módu, abych si  tak nějak naplnil to co sem očekával a prostřednictvím internetu se chci o výsledky mého snažení podělit s ostatními fandy serie C&C a ti to buď ocení nebo zavrhnou, to už je na každém z vás.
 
C&C-Relived:
 
Mammoth Mk II je jedna z dominantních jednotek, na co jiného jsi v tomto módu hrdý?
 
Carnius:
 
Myslím, že Conqueror má docela slušný design a Cyborg Commando také. Možná bych mohl ještě zmínit Phantoma, nová podpůrná jednotka Bratrstva z verze 1.4. Myslím, že nápad sloučit opravárenského vozidla z Tiberian Sunu a mobilní generátor neviditelnosti z Firestormu vyšel velmi dobře nejen ve funkčnosti ale i designu. Pak si ještě vzpomínám, že zakopávání skorpion tanka byl docela uspěch. Nic podobného v CnC3 není, takže jsem musel hodně improvizovat s kódem. Sice to má ještě nějaké mouchy, ale jinak si myslím, že se to povedlo. A možná toho bude víc v další verzi.
 
C&C-Relived:
 
Popiš nám typický den ve vývoji Tiberium Essence.
 
Carnius:
 
Poněvadž dělám vše co můžete vidět ve hře zcela sám, tak typický den vývojáře Tiberium Essence může mít mnoha podob a záleží na tom na co mám ten den náladu. Mám-li náladu na kódování tak pracuji na kódu a testuji různorodé nápady a nastavení ve hře. Mám-li náladu na modelování tak kreslím koncepty a vytvářím modely pro jednotky. Přehazuju se mezi kódováním a modelováním, protože určitě víte jak to je; když děláte něco příliš dlouho začne vás to nudit a potřebujete změnu, která vás udrží u práce dál. Jsem také ve spojení s ostatními členy Tiberium Essence týmu a dalších lidí takže vím, zda-li věci, které jsem doposud udělal správně fungují či potřebují nějaké zlepšení. A samozřejmě, když uvolním nové obrázky tak dostanu další odezvu od celé komunity, což má samozřejmě také dopad na vyvíjenou verzi.
 
C&C-Relived:
 
Tak, kdo je součástí posádky tohoto módu? Je zde někdo, kdo je v c&c komunitě známý?
 
Carnius:
 
V současné době jsem ve styku se třemi lidmi. Rimtech, tvůrce map, beta tester a spoluautor loga Tiberium Essence, v mnoha ohledech je zapojený ve vývoji české c&c komunity. Vlado 32 je beta tester a hudební tvůrce pro tento mód (také je tvůrce wallpaperů http://cac.oox.cz/download/vlado32/tiberium-essence-wallpapers-0). Má také mnoho jiných hudebních projektů na Youtube. WhiteWolf je textový editor a toho byste možná poznali z několika c&c fór a ostatních projektů, souvisejících s c&c jako např. Renegade-X nebo Reborn. Bývávalo zde více lidí, časem ale postupně odpadávali. Myslím, že bych měl přinejmenším zmínit DJ Killera, beta tester a druhý spoluautor aktuálního loga.
 
C&C-Relived:
 
Klasická otázka, jaká je tvá oblíbená c&c hra? (ve smyslu modifikování a hraní)
 
Carnius:
 
Na prvním místě říkám Tiberian Sun, ale musím také zmínit Red Alert 2. Obě hry mají skvělý příběh a hratelnost a jsou lehce modifikovatelné. U těchto dvou her jsem zažil spoustu zábavy ať už samotným hraním nebo vytvářením nějakých modů, prostě staré dobré časy.
 
C&C-Relived:
 
A nakonec, jaký je tvůj oblíbený film, vydaný za posledních 12 měsíců?
 
Carnius:
 
Tak to bude District 9. Ze všech těch pohádkových filmů jako Avatar, Transformers nebo Iron Man je právě District 9 docela seriózní drsný sci-fi s originálně pojatým příběhem a dobře vyobrazenýma postavama a také výstižně kritizuje lidskou povahu a způsoby s kterými nakládáme jeden ke druhému. Takových filmů se moc nedělá, takže to bylo takové příjemné osvěžení po té záplavě filmů přecpaných efektama, ale bez nějakého skutečného obsahu. Pro mě se tento film už stal v podstatě klasikou, na kterou se vždycky rád podívám.
 
překlad Fidla, doupravil Carnius

_______________________________________________________________________

Máte-li nějakou otázku týkající se této osoby či oného módu, napište ji do komentářů.

Komentáře

Obrázek uživatele oox

 pěkné

 pěkné, like!

Obrázek uživatele Fidla

ty žiješ!

ty žiješ!

Obrázek uživatele Rimtech

No moment !

 a to ze mu přínaším napady to už ne napiše :-D no to si sním vyžidim v TE :-D :-D

 

              

Obrázek uživatele Carnius

Myslím že ne :) Nápady

Myslím že ne :)

Nápady mi přináší spousta lidí a kdybych je měl všechny vyjmenovat seznam by byl dlouhý, taky už mi splývá kdo co kdy a jak. Seš tam jako betatester  a to k tomu vlastně taky patří, ale nikdo na to nemuže nic namítnout, že sem na něho zapoměl když mi kdysi dávno něco poradil. To musíš uznat ne.

Obrázek uživatele general_D

 nj, já jsem kdysi dávno

 nj, já jsem kdysi dávno taky jednu věc poradil, ale v módu se nikdy neobjevila :D přitom mi to tak blbý nepřišlo :D :D

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

NOMINUJTE ČLÁNEK MĚSÍCE

Obrázek uživatele Carnius

A co to bylo? Těch nápadů

A co to bylo? Těch nápadů mi chodí fakt hodně, některý se z různých důvodů udělat nedají (nemožné zrealizovat, balance, duplikátní jednotky atd), ale k některým se teprve dostanu.

Obrázek uživatele general_D

 byl to nápad na scrinskou

 byl to nápad na scrinskou pěchotní jednotku. Vypadala jako něco mezi mutantem a takovým tím ala Yuri co ovlivňoval mysl a byl v KW ( Cultist ?? ) , prostě trochu humanoidně a výzbrojena by byla tyčovou zbraní (něco jako staff weapon v SG1 , který měli Ori nebo Jaffa) , prostě tyčí která by střílela ( a v klidu by se o ní třeba opíral :D ) . Byla by účiná spíš na vzdušný a tanky, taková obdoba raketometčíka.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

NOMINUJTE ČLÁNEK MĚSÍCE

Obrázek uživatele Carnius

Aha už vím. Tady je

Aha už vím. Tady je problém v tom, že by to bylo vpodstatě totéž jako shock trooper s upgradem na  plasma disky takže dualní jednotka a z tohoto hlediska nadbytečná. Ale je možné, že s shock trooperama ještě něco udělám a tenhle "jafa" by mohl být taky zajímavá náhrada, mohli by se docela dobře doplňovat se stalwartama.

Obrázek uživatele Rimtech

Nééééééééé

Nééééééééééé Shock trooper moj milačci neeeee :-D :-D :-D :-( :-(

 

              

njn

 shock trooper je skvelý proti lietadlám a tankom, ako fanúšik GDI ho síce nemám rád lebo sa vždy portne k mojmu MKII a zacne do nho nelutostne palit :D ale aj tak by tam podla mna mal byt :)

Obrázek uživatele general_D

ty jo, pěkný, kde si vzal

ty jo, pěkný, kde si vzal ten obrázek ?

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

NOMINUJTE ČLÁNEK MĚSÍCE

Obrázek uživatele Rimtech

Mu ho určitě

 Mu ho určitě dal :-D

 

              

Obrázek uživatele Carnius

Jo ten je ode mě, byla to

Jo ten je ode mě, byla to příležitost vyzkoušet si něco co normálně nedělám, takže proč ne. Hlavně takhle vypadám líp než ve skutečnosti xD

Obrázek uživatele general_D

Jo , fakt povedená grafika,

Jo , fakt povedená grafika, tu bych být tebou teď dával ke všem svým rozhovorům :D

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

NOMINUJTE ČLÁNEK MĚSÍCE

Obrázek uživatele Rimtech

kdys si tak aktivní

 kdyš si tak aktivní už maš internet ? :-D rad bych už uděál třeba update ale stam tím ty víš sčím :-D :-D napiš my ně kam ne tu :-D

 

              

Obrázek uživatele Rimtech

No momentik pokud

No momentík pokud vím tak ty wallpery sou od vlada a né od fidly... takže si tu nekdo něco nej spíš popletl...

 

              

Obrázek uživatele Fidla

to "Fidla:" je jako můj

to "Fidla:" je jako můj dodatek, ale změním to

Obrázek uživatele sonics31

Jak jsou Epic Jednotky xD

Já bych dal nodům Epic Jednotku .....ale ne jen tak ledajakou :D :D ale přímo gravozní :D :D

http://www.adam.cz/img/200505101452_Slovensko%20-%20privezeni%20humanitarni%20pomoci.jpg

Schopnosti ...to si už domyslete ...     :_D

Ale rozhodně bych tu jednotku dal do počtu něco jako Angry People v generalsu nebo jak se to jmenovalo :D :D :D

Obrázek uživatele -NOD-Sakal.sk.zm

angry mobs :D kua to jsme aj

angry mobs :D kua to jsme aj my s kámošem nazývali že Angry mobs cigáni :DDDDD vlastne my jsme tak celé GLA skoro nazývali :DD takový ten štýl mno :D v TW bych to dal do haly mutantov :DDD 

špeciál schopnosť *RAGE*

tanky a všetký veci ktoré su spravené zo železa by začali pred nimi utekať :D 

Obrázek uživatele sonics31

ANGRY MOBS

Víš jak a ještě by si stylově těžily tiberium pomocí cepu :D :D 

Tanky by rozebíraly hodně rychle proti budovám je to jeste silnější a co se týče hlupáh vojáku .... ti by musely zdrhat také hlavně obrněná pěchota :D :D :Dod GDI :D 

A nodáci taky Bo by přišly o prsteny :D

Kane Nepočítal s ROME MOB :D 

Obrázek uživatele Fidla

tak jsem zásadně proti,

tak jsem zásadně proti, bylo by to OP

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Komentáře

Aktuální anketa

| Zapnout přehrávač hudby